Rafał Klimek

Radca prawnyPartner

Bio

Specjalizuje się w prawie cywilnym, administracyjnym i autorskim, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki związanej z obsługą prawną procesu inwestycyjnego i obrotem nieruchomościami. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed organami administracji, sądami powszechnymi i sądami polubownymi, w szczególności reprezentuje inwestorów w sprawach legalności aktów planistycznych, w sporach powstałych przy realizacji inwestycji oraz w sprawach związanych z naruszeniem praw autorskich w procesie inwestycyjnym. Doradza przy nabywaniu nieruchomości, uzyskiwaniu decyzji poprzedzających przystąpienie do realizacji inwestycji oraz przy tworzeniu struktur korporacyjnych służących optymalizacji zamierzeń inwestycyjnych.

W kancelarii kieruje zespołem Nieruchomości, inwestycje budowlane i reprywatyzacja, a także uczestniczy w pracach zespołów Rozwiązywanie sporów i arbitraż oraz Prawo gospodarcze i doradztwo korporacyjne.

Bierze udział jako ekspert w pracach parlamentarnych zespołu ds. uregulowania stosunków własnościowych.

Prowadzi szkolenia z zakresu audytu prawnego nieruchomości oraz praw autorskich do dokumentacji projektowej. Uczestniczył jako prelegent w debacie telewizyjnej dotyczącej projektu ustawy reprywatyzacyjnej. Autor publikacji Dyskusyjne problemy przedawnienia roszczeń w „Kwartalniku Prawa Prywatnego” oraz współautor artykułu Instytucja gospodarczej niemożliwości świadczenia w zobowiązaniach umownych w systemie common law oraz prawie niemieckim – szkic prawnoporównawczy w czasopiśmie „Problemy Współczesnego Prawa Międzynarodowego Europejskiego i Porównawczego”.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył również studia podyplomowe Krakowskiej Szkoły Biznesu w zakresie zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.


Powiązane newsy

Publikacje 1
10 kw. 2020

Wpływ regulacji związanych ze stanem epidemii na umowy najmu komercyjnego

Ograniczenia i utrudnienia w prowadzeniu działalności gospodarczej związane z wprowadzonym stanem epidemii COVID-19 istotnie wpłynęły na niemal cały rynek najmu komercyjnego. Stanu niepewności prawnej nie usunął mechanizm zaproponowany w Tarczy antykryzysowej. Przedsiębiorcy mogą jednak poszukiwać rozwiązań w znanych instytucjach prawnych Kodeksu Cywilnego.

Wydarzenia 4
23 lut 2021

Renegocjacja umów najmu lokali handlowo - usługowych w galeriach handlowych - praktyczne aspekty

Jeśli interesują Państwa praktyczne aspekty renegocjacji umów najmu lokali handlowo – usługowych w galeriach handlowych zapraszamy na webinarium organizowane przez Puls Biznesu. W trakcie szkolenia eksperci kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy r.pr. Rafal Klimek oraz adw. Emilia Chmielewska przedstawią najważniejsze aspekty związane z tematem w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego oraz regulacje i wytyczne wprowadzane w trakcie pandemii koronawirusa.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona odpowiedzialności najemcy z tytułu zapłaty czynszu za okres zamknięcia lokalu w sytuacji braku złożenia oświadczenia o przedłużeniu umowy najmu, a także wskazaniu możliwych podstaw prawnych i faktycznych obniżenia czynszu najmu w okresie ograniczonego funkcjonowania galerii handlowej.

12 maj 2020

Webinarium: Renegocjacja umów najmu komercyjnego w dobie COVID-19

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium pt. „Renegocjacja umów najmu komercyjnego w dobie COVID-19”, które odbędzie się 12 maja 2019 r. w godzinach 11:00-12:30.

Spotkanie zostanie podzielone na godzinny wykład i półgodzinną dyskusję, podczas której prowadzący – r.pr. Rafal Klimek odpowie na pytania zadawane przez uczestników.

W programie m. in.:
– zasady kodeksowej odpowiedzialności kontaktowej a koronawirus – zagadnienia ogólne
– regulacje koronawirusowe (zakazy dotyczące przedmiotu najmu lub działalności najemców z rozporządzeń wykonawczych do ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu i chorób zakaźnych u ludzi; wygaszenie wzajemnych zobowiązań z art. 15ze ustawy koronowirusowej; wydłużenie umowy najmu lokalu z art. 31s i 31t ustawy koronawirusowej)
– relacja przepisów koronawirusowych w stosunku do przepisów kodeksu cywilnego
– aspekty praktyczne regulacji dotyczących najmu dla poszczególnych kategorii przedmiotów najmu i najemców w kontekście renegocjacji umów najmu komercyjnego
– jak zabezpieczyć interesy najemcy w czasie renegocjacji umów najmu komercyjnego?

Link do rejestracji: http://bitly.pl/K0QOU

11 gru 2019

Warsztaty: Kontrakty budowlane

W dniach 11-12 grudnia 2019r. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja warsztatów pt. „Kontrakty budowlane – relacje między inwestorem a wykonawcą w procesie realizacji inwestycji budowlanej”, których organizatorem jest Puls Biznesu.

Celem  spotkania jest zapoznanie się  z obowiązkami wynikającymi z prawa budowlanego, w tym skutecznego zawierania umów inwestycji budowlanej, uprawnień wynikających z rękojmi i gwarancji, sposobów  zabezpieczenia roszczeń.

Z przyjemnością informujemy, że r. pr. Rafał Klimek i adw. Emilia Chmielewska wygłoszą prelekcję, tematem której będzie „Prawo autorskie w procesach inwestycyjno – budowlanych”.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie organizatora – Puls Biznesu.

Zapraszamy do udziału!

11 gru 2018

Konferencja: Kontrakty budowlane

W dniach 11-12 grudnia 2018 r. w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Kontrakty budowlane”, której organizatorem jest Puls Biznesu.

Seminarium kierowane jest do pracowników firm występujących w procesie budowlanym zarówno po stronie wykonawcy jak i inwestora, firm finansujących roboty budowlane m. in. pracowników i kierowników działów: nieruchomości, prawnych, inwestycji, umów i planowania oraz podmiotów prowadzących działalność w obszarze kontraktów budowlanych.

Drugiego dnia spotkania swoją prelekcję pt. „Prawo autorskie w procesach inwestycyjno-budowlanych” zaprezentują r.pr. Rafał Klimek i adw. Emilia Chmielewska.

Zapraszamy do udziału!

Blog 1
04 paź 2022

Zmiany w reklamowaniu suplementów diety

W wykazie  prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów znalazły się założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Wynika z nich wprowadzenie szczegółowych zasad związanych z prezentacją i reklamowaniem suplementów diety. Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to IV kwartał 2022 r.

Poznaj nasz zespół

This site is registered on wpml.org as a development site.