Patrycja Gierdal

Aplikantka adwokackaJunior Associate

Bio

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego oraz prawa własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa znaków towarowych, a także w sprawach dotyczących ochrony dóbr osobistych i prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji. W kancelarii bierze udział w pracach zespołu prawa własności przemysłowej i zarządzania marką w ramach praktyki własności intelektualnej.

Uczestniczy w prowadzeniu postępowań przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Urzędem Patentowym RP, jak również przed sądami powszechnymi, w tym sądami własności intelektualnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach w Toruniu oraz Warszawie.

Aplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa własności przemysłowej na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów ukończyła roczną Szkołę Prawa Porównawczego (Comparative Law School) prowadzoną przez zagranicznych wykładowców. Uczestniczka wielu ogólnopolskich konferencji naukowych z zakresu prawa karnego i prawa własności intelektualnej.

Doradza klientom w języku polskim i angielskim. Uczy się języka włoskiego.


Powiązane newsy

Aktualności 1
18 maj 2022

Zakończyliśmy I edycję TKP Academy

I edycja TKP Academy – Student Program przeszła już do historii. 

Blog 2
04 paź 2022

Zmiany w reklamowaniu suplementów diety

W wykazie  prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów znalazły się założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Wynika z nich wprowadzenie szczegółowych zasad związanych z prezentacją i reklamowaniem suplementów diety. Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to IV kwartał 2022 r.

09 gru 2021

Zrzut ekranu archiwalnej strony internetowej jako wiarygodny dowód w sprawie o unieważnienie wzoru wspólnotowego – wyrok Sądu UE T-823/19

W dniu 20 października 2021 r. Sąd UE wydał wyrok w sprawie o sygn. akt T-823/19, w którym wskazał, że zrzut ekranu bloga internetowego może być potraktowany jako dowód w sprawie o unieważnienie wzoru wspólnotowego, a abstrakcyjna i teoretyczna możliwość manipulacją treści strony internetowej, w tym antydatowania wpisów, nie wystarczy do podważenia wiarygodności takiego dowodu.

Podcast 1
31 mar 2022

Czy NFT zrewolucjonizuje prawo własności intelektualnej?

W premierowym odcinku podcastu TKP on air eksperci rozmawiają o fenomenie, jakim stały się niewymienialne tokeny oparte na technologii blockchain (NFT) i o tym co sprawiło, że stały się aż tak popularne. Zastanawiają się, czemu NFT przyciąga inwestorów oraz jak właściwie można je wykorzystać.

Poznaj nasz zespół

This site is registered on wpml.org as a development site.